Güzellik

Çikolatayı Neden Severiz ? 

 

Çikolatayı Neden Severiz ? 

Günlük yaşantımızda canımızın istediği tatlılar arasında bilinen çikolata kadınlar için vazgeçilmez bir yiyecektir. Kadınlar çikolatayı erkeklere göre daha çok severler. Çikolata kadınlar için daha faydalı bir hale dönüşebiliyor. Çikolata yiyen kadınların mutluluk harmanlarının salgılandığı da bir gerçektir.

Çikolatayı Neden Severiz? Bunun yanıtını arıyorsanız bu yazıyı okumanız yeterlidir. Çikolatayı annelerimiz, çocuklarımız, büyük, küçük ve herkesin sevdiği bir yiyecek olarak biliriz. Fakat niye çikolatayı sevdiğimizi de merak etmişizdir. Bu konu hakkında birçok üniversite araştırma yapmıştır ve çoğu üniversite aynı sonuca varmıştır. Çikolata yediğimiz anda içerisindeki maddeler anında beyne etki yapabiliyor ve içerisindeki maddeler mutluluk harmanlarını salgılanmasını destekliyor. Bu yüzden çikolata bize daha cazip geliyor ve mutluluğu getiriyor. Tatlı olduğu içinde birçok kişi çikolataya hayır diyemiyor. Çikolatanın bu özelliği bizi çikolataya daha çok bağlıyor ve çikolatayı aklımıza geldikçe yemek istiyoruz. Bu durum biraz kilomuz ve sağlığımız açısından tehlikeli olsa da çikolataya asla hayır diyemiyoruz. Çikolatanın bir çok çeşidi olsa da bizim sevdiğimiz belirli çikolatalar vardır. Ayrıca istediğimiz çikolatayı bulamasak da mutlaka bir başka çikolatayı aldığımız bilinmektedir. Çikolatanın tadı bir çok insanı etkiler ve bağımlılık yapar.

Eğer şeker hastalığı gibi hastalıklara sahip değilsek çikolatayı günlük tüketmemizde bir zarar yoktur. Fakat fazla olmaması şartıyla günlük 1 çikolatadan zarar gelmez. Hem moralinizi düzeltmiş olursunuz hem de çikolatayla mutluluğa kavuşursunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu