Moda

Davetlerde Tercih Edilen Midi ve Mini Elbiseler

Davetlerde Tercih Edilen Midi ve Mini Elbiseler nelerdir? Biliyoruz ki, bir kadın için davetlerin vazgeçilmez parçası elbisedir. Sizler de davetler için midi ve mini elbiseler arayışındaysanız makalemizi dikkatle okumalısınız.

Davetlerde Tercih Edilen Midi ve Mini Elbiseler nelerdir? Davetler için midi ve mini elbiseler, her mevsim tercih edilebilmektedir. Tüm kadınlar davet, düğün gibi organizasyonlarda şıklık yarışına girer. Her mevsim tercih edilebilen midi ve mini elbiseler bu yarışta daima yerlerini alır. Peki, midi ve mini elbise nedir? Farkları nelerdir? Mevsimlere göre nasıl kombin yapılabilir? Öncelikle midi ve mini elbiselerin temel farkı etek boylarıdır. Birçok farklı modelde midi ve mini boy elbise bulabilirsiniz fakat tercih edeceğiniz etek boyuna göre seçim yapmalısınız.

Midi ve mini boy elbiseler, her zaman dolabımızda yer alması gereken parçalardandır. Midi veya mini elbise almak istiyorsanız bunu vücut tipinize, boyunuza göre seçmeniz oldukça önemlidir. Midi boy elbiseyi genellikle uzun boylu kadınlar tercih ederken mini boy elbiseyi genellikle kısa boylu kadınlar tercih etmektedir. Bunun nedeni ise elbise boyunun vücudunuzu nasıl gösterdiği ile ilgilidir.

Midi Elbiseler

Midi elbise, eğer boyunuz yeterli ise sizi mükemmel gösterecektir. Ama eğer yeterince uzun değilseniz bu boy elbiseler sizi daha kısa gösterebilir, yine de midi boy elbise giymek istiyorsanız yüksek topuklu ayakkabılardan yardım alabilirsiniz. Hem yaz hem de kış aylarında midi elbise tercih edebilirsiniz. Genel olarak davetlerde çok iddialı parçalar seçilmez. Davetler için hafif dekolteli, düşük omuzlu midi elbiseler ve klasik topuklu ayakkabılar tercih etmek sizi oldukça şık ve feminen gösterecektir.

Mini Elbiseler

Mini elbise, her vücut tipinde, boyunda olan kadının tercih edebileceği bir parçadır. Mini elbise de her mevsimde tercih edilebilen bir modeldir. Mini elbiseleri kış aylarında uzun çizmeler ile kombin yapmak sizi çok şık gösterebilir. Fakat eğer kış aylarındaysanız ve elbisenizi bir ceket ile giyecekseniz ceket boyunuzun elbise boyunuzdan daha uzun olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Davetlerde orantısız ve renkleri uyumsuz parçalar giymek sizi kötü gösterecektir. Mini elbiseler sizi daima iyi gösterebilir fakat kombininize dahil edeceğiniz parçalar oldukça önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu