Dekorasyon

Evde Uygulanabilir Ev Sinema Sistemi Fikri

Evde Uygulanabilir Ev Sinema Sistemi Fikri nedir? Evde sinema sistemi, sinemanın keyfini evinde yaşamak isteyenlerin hayalidir. Evde uygulanabilir ev sinema sistemi fikri çeşitlidir.

Evde uygulanabilir ev sinema sistemi fikri, kişilerin zevklerine göre şekillenebilip, hayal gücünü zorlamaktadır. Evin rahatlığı ile sinema keyfi keyfini yaşamak elbette mümkündür. Bu fikirler daha detaylı olarak şu şekilde incelenebilir;

Ev Sinema Sistemi Fikri

  • Projeksiyon perdesi ile ev sinema sistemi kullanmak oldukça yaratıcıdır. Duvar ünitesine iyi kaliteye sahip hoparlör ile tavana yerleştirilmiş projeksiyon ile ev sinema sistemi oluşturulabilir. Projeksiyon perdesi tam olarak burada devreye girmektedir. Ev sinema sisteminde dekoru tamamlayıp, başarılı bir ev sinema sistemi fikridir.
  • Açık alan bahçe sinema sistemi, bakıldığı zaman ev alanıdır fakat aynı zamanda dışarı alanıdır. Bahçede sinema keyfi yaşamak isteyen kişiler farklı bir atmosferde bu keyfi yaşayabilir. Sıcak havalar da ayrı keyif, serin havalar da battaniyeler ile ayrı keyif sunabilen oldukça güzel bir evde uygulanabilir ev sinema sistemi fikri bahçe sinema sistemi fikridir.
  • Karanlık mod evde sinema sistemi ise sinemadaymış gibi hissetmek isteyenlerin aradığı ev sinema sistemi fikridir. Siyah duvarlar, kalın siyah perdeler ve spot ışıklar veya loş ışıklar ile oldukça dikkat çekici bir ev sinema sistemidir. Böylece hem evde hem de sinemada gibi hissedip, her iki keyfi de yaşamak mümkün olacaktır.
  • Çatı katına sahip kişiler, çatı katını sinema salonuna dönüştürebilir. Bilindiği üzere çatı katı oldukça küçük bir alandır. Bu alan en güzel ev sinema sistemi fikri ile değerlendirilebilir. Yere konulan küçük puf minderler, duvarda bir sinema ekranı ve patlamış mısırlar ile çatı katında sinema keyfi yaşanabilir.
  • Tıpkı çatı katının değerlendirildiği gibi bodrum katı da değerlendirmek mümkündür. Bodrum katı sofistike bir tarz ile tam bir sinema salonuna dönüştürmek mümkündür. Bunun için kişiler tarzı kendi belirleyeceği gibi bu konuda profesyonel hizmetler veren kuruluşlardan da destek alıp, o doğrultuda düzenleme yapmak mümkündür.
  • Modern dokunuşların yanı sıra geleneksellikten hoşlanan kişiler, evde uygulanabilen ev sinema sistemi fikri için geleneksel eşyalardan faydalanıp bu şekilde bir dekor oluşturabilir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu