Moda

En Çok Tercih Edilen Kimono Modelleri Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Kimono Modelleri hangileridir? Son yıllarda ülkemizde sıklıkla tercih edilmeye başlanan kimono modelleri Japon kültürünün geleneksel kıyafetlerinden biridir.

En Çok Tercih Edilen Kimono Modelleri hangileridir? Kimono modelleri kol kısımları geniş olmasıyla bilinir ve bu kıyafet türü özellikle bahar aylarında daha fazla tercih edilir. Farklı renk ve desenlerde olacak şekilde tasarlanan kimonolar uzun kollu, düz hatlı ve yakalı olmasıyla bilinir. Tesettür giyimin de sıklıkla tercih ettiği bu parçalar hem konforlu hem de son derece şıktır. Uzunluğu modelden modele göre farklılık gösteren kimono çeşitleri diz üstü ya da ayak bileği hizasında olabilir. Bu sayede değişik kıyafetlerle birlikte rahatlıkla kombin edilebilir. Burada önemli olan nokta birbiriyle uyumlu parçaları bir araya getirmektir. Genellikle kimonolar desenli ve renkli olduğundan içinde daha sade kıyafetler kullanmak daha hoş görünecektir.

En Güzel Kimono Modelleri

Baskılı kimono modelleri en çok tercih edilen ürün grupları arasında yer alır. Farklı figürlerin ve desenlerin bir araya geldiği bu parçalar zarif ve göz alıcı detaylara da sahiptir. Bu sayede kullanılan ortamda dikkat çekici bir görünüme sahip olmayı sağlar. Özellikle fuşya ve kırmızı gibi tonlara sahip olan kimonolar ilkbahar yaz akşamlarının en çok sevilen parçalarından biridir. Basic tişört ve jean ikilisi ile uyumlu bir görünüm oluşturan bu kimonolar sade kombinleri daha hareketli hale getirir. Düz parçalara hareket katmak için de kullanılabilen bu parçaların boy uzunluğu giyecek olan kişinin boyuna göre seçilebilir. Genellikle diz üstü kimono modelleri daha yaygın kullanıma sahiptir.

Kimono Çeşitleri 2021

Modası hiç geçmeyen parçalardan biri olan kimono çeşitleri çizgili, renkli, desenli ve daha pek çok farklı görünüme sahiptir. Kombin yapmayı daha kolay hale getiren bu parçalar isteğe bağlı olarak kemerle de kullanılabilir. Renkli ve bol kesim olması sayesinde her vücut şekline ve tarzına uyum sağlaması kimonolara olan ilgiyi daha da artırır. Eğer kemerle kullanılacaksa farklı kemer bağlama şekilleri kullanılarak daha hoş bir görünüm elde edilebilir. Seçilen model bel hizasında bitiyorsa elbise ya da eteklerle birlikte giyilerek de farklı bir tarz yakalanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu