Sağlık

Göğüs Kanserine Karşı En Etkili 10 Yöntem 

Göğüs Kanserine Karşı En Etkili 10 Yöntem nedir? Göğüs kanseri tedavisi için destekleyici yaşam koşulları son derece önemlidir. Derecesi ne olursa olsun yaşam koşulları iyileştirilmeli, bağışıklık güçlendirilmelidir.

Göğüs Kanserine Karşı En Etkili 10 Yöntem nedir? Göğüs kanseri tedavisi önlemler ve ilaçlarla beraber yapılması gerekenleri kapsamaktadır. Doğru uygulamaların faydasını belirli bir sürede hissedebilirsiniz.

1-12 Ay Bebek Emzirin

Yapılan araştırmalara göre 30 yaştan önce çocuk sahibi olmak göğüs kanseri olasılıklarını belirli bir oranda azaltıyor. Uzmanlar, 12 ay çocuk emzirmek gerektiğini söylüyor.

2-Beyni Yavaşlatan Maddeleri Bırakın

Kanser tedavilerinde beyni yavaşlatan alkol, sigara, uyuşturucu maddeleri kullanmamanız önerilmektedir. Madde bağımlılığı zihinsel işlemleri sekteye uğratır ve kan akışınızı etkiler. Hücrelerinizde yenilenme hızı azalarak kanser çoğalacaktır.

3-Dışarıdan Takviye Almamaya Çalışın

Diyet harici vitamin ve antioksidan alımı meme kanseri sürecinde alınmaması gereken maddelerdir. Bu maddelerin vücutta fazla atık oluşturduğu ve bir kansere faydası olmadığı görülmektedir.

4-Doğum Kontrol Hapı Kullanmayın

Düşük doz hormon içeriğine bağlı olarak doğum kontrol hapları uzun süre kullanılmamalıdır. Meme kanseri tedavisinin bu nedenle aksamaya uğrayabileceği kanıtlanmıştır.

5-Ruhsal Sıkıntılar & Stres Giderilmeli

Kanser tedavisi için ruhsal sıkıntılara odaklanmak en iyi çözümlerden biridir. Bağışıklık sisteminiz ruhsal durumla doğrudan alakalı olduğu için yaşam kaliteniz otomatik artmış olur.

6-Yakın Akraba Hastalık Durumu Anlatılmalı

Doktorunuzla aileniz ve yakın akrabalarınızdaki ciddi hastalık durumunu konuşmalısınız. Risk grubunda olan hastalar için daha ciddi önlemler alınabilmektedir.

7-Beslenme Posalı Yiyeceklerden Olmalı

Vücudunuzda gereksiz maddeleri atmak için sebze ve meyveleri düzenli olarak almanız gerekmektedir.  Bu olmadığında kanınız yenilenmekte zorlanacaktır.

8-Düzenli Tempolu Yürüyüş

Yüksek östrojen düzeyini kontrol etmek için düzenli olarak spor yapabilirsiniz. Kendi kapasitenize göre spor türlerini belirleyebilirsiniz. Haftada 3-4 saatlik yürüyüş bile faydalı olacaktır.

9-Menopoz İlaçları Uzun Kullanılmamalı

Östrojen ve progesteron hormonunu barındıran ilaçların meme kanseri tedavileri esnasında kullanılmaması gerekmektedir.

10-Kilo Kontrolü Yapın

Olması gereken kiloya yakın düzeyde hayatınızı sürdürmeye dikkat edin. Gereksiz kilolar bağışıklık sisteminizi zorlar ve meme kanseri çözümü için ertelemek demektir.  Kan değerlerinizin iyi kalması gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu