Yaşam

En Çok Ziyaretçi Çeken Dünya Şehirleri

Bu makalemizde sizler için en çok ziyaretçi çeken dünya şehirleri arasındaki ilk 10 şehri sıraladık.

Londra: Dünyada en çok ziyaretçi çeken dünya şehirleri deyince en başta üzerinde güneş batmayan imparatorluk ya da birleşik krallığın başkenti Londra gelir.  Londra turistler için tercih edilir bir yer olmakla beraber aynı zamanda dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biridir.

Bangkok: İkinci olarak egzotik dünyası ve çok düşük değerdeki para birimi nedeniyle Bangkok sayılır. Bangkok Tayland’ın başkenti olup aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir.

Paris: Aşk, sanat ve moda başkenti Paris üçüncü sırayı alıyor. Fransa’nın başkenti Paris turistik eyfel kulesi ile dünyaca meşhurdur.

Dubai: Birleşik Arap Emirliklerin en sevdiği yerlerden olan, lüksün, ihtişamın maksimuma vurduğu Dubai ise dördüncülüğü elinde tutuyor. Deniz kenarında yer alan Dubai kenti aynı isme sahip Dubai Emirliği topraklarında yer alıyor.

İstanbul: Beşinci sırada gönlümüzün sultanı bütün dünyanın gözdesi İstanbul yer alıyor. İstanbul Asya, Avrupa ve Uzak doğudan gelen bütün turistlere ve işadamlarına ev sahipliği yapıyor.

New-York: Amerika’dan Big Apple da denilen dünyanın önemli iş merkezi New York bu liseye altıncı sıradan giriyor.

Singapur: Şimdi de dünyanın en pahalı ülkesi sırada; yani Singapur uzak doğunun en merak edilen yerlerinden biri yedinci en çok ziyaret edilen ülke.

Kuala Lumpur: Asya’nın en gelişmiş şehirleri arasında bulunan ve yüksek oranda iş hacmiyle de bilinen Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur sekizinci sırada görünüyor.

Seul: Türk vatandaşlarına vize uygulamaya gerek görmeyen dost ülke Güney Kore ‘nin güzel ve dinamik şehri Seul de dokuzuncu sırada bulunuyor.

Hong Kong: En enteresan unvanı ile ‘’Dünyada en fazla sayıda gökdelene sahip şehir’’ Hong Kong da bu listede onuncu sırada bulunuyor.

Listeye bakılınca dünyanın en çok ziyaretçi çeken dünya şehirleri hakkında biraz daha bilgi sahibi olmak için gezip görmek gerektiği hissediliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu