Dekorasyon

Feng Shui Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Feng Shui Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli? Feng Shui, odaların yerleşiminden, renk kullanımından, dekorasyon türünden ve mobilyaları yerleştirme biçiminden, çevrede maksimum refah koşulu yaratmak için alanları yeniden uyumlu hale getirmeye katkıda bulur.

Feng Shui Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli? Eski bir Çin sanatı olan Feng Shui Dekorasyonu hakkında merak edilenleri ele aldık. Peki, eviniz için feng shui nasıl elde edilir, nelere dikkat edilmeli?

Giriş İçin Feng Shui Dekorasyonu

Evin en önemli kısımlarından biridir. Eve döndüğümüzde genellikle üzerimizde taşıdığımız eşyaları atabileceğimiz ya da sevdiğimiz bir şeyi hemen bulabileceğimiz bir giriş alanının olması önemlidir. Giriş kısmı, evin bir görüntüsünü sağlayan sıcak ışıklarla aydınlatılan rahat bir alan olmalıdır. Yaşamsal enerji olan Qi’yi yansıttıkları ve evi terk etmesine neden olacağından girişin önüne ayna koymaktan kaçınılması tavsiye edilir.

Oturma Odası İçin Feng Shui Dekorasyonu

Bir arada yaşama yeridir, bu yüzden misafirperver olmalıdır. Sıcak olması gereken renklerle başlayabilirsiniz. Feng Shui dekorasyonunun ilkelerine göre, televizyona veya okuma köşesine ayrılmış bir alan varsa, bitki veya çiçek gibi yeşil bir renk detayı koymanız önerilir. Sandalyeler ve kanepeler kapıya bakmalıdır, böylece kimin geldiğini görebilirsiniz. Benzer şekilde, Qi’nin kaçacağı, birbirine bakan iki kanepe yerine L şeklinde tek bir kanepeye sahip olmak tercih edilir. Son olarak, tavanda bir lamba yerine duvarlarda birkaç ışık noktası olması daha iyidir.

Mutfakta Feng Shui Dekorasyonu

Yemeklerin hazırlandığı yer olduğu için mutfak alanı neşe ve dinginlik taşımalıdır. Feng Shui dekorasyonuna göre yemek masası geçiş akışında değil, bir tarafta olmalı ve yemek yiyenler sırtları pencereye veya kapıya dönük oturmamalıdır. Işıklar, mümkünse üç tipte olmalıdır: sabah için daha kısık, orta ve yemek pişirmek için daha yoğun. Mobilya, ahşap gibi doğal malzemelerden ve sıcak renklerde yapılmalıdır.

Dinlenme Odası İçin Feng Shui Dekorasyonu

Ailenin dinlendiği ve yakınlık kurduğu odadır. Bu nedenle, Feng Shui dekorasyonuna göre, dinlenmeyi teşvik etmek için evin en uzak yerine yerleştirilmelidir. Yatağın başı penceresiz bir duvara yaslanmalı, kapı ve pencerelerle aynı eksende olmamalı, ayaklar kapıya dönük olmamalıdır. Yatağın önünde dolap gibi tehdit olarak görülebilecek mobilyaların olmaması önemlidir. Doğru renkler rahatlatıcıdır, ancak biraz enerjiye ihtiyacınız varsa, bordo da parlaklık getirmek için koyu sarı ile birleştiğinde mükemmeldir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu