Moda

Fular Kombini Nasıl Yapılır? 

 

Fular Kombini Nasıl Yapılır? 

Fular; kıyafete hava katan ve luku çok iyi tamamlayabilen ender parçalardan. Fuları birçok tarz ve parça ile kullanmak mümkün. Hem yaz aylarında, hem de kış aylarında fularlar gerdanları dolduruyor. Duruşu; her nedense değişiyor fulardan fulara deniyor. Oysa; duruşunun değişmesindeki sebep kumaşı; tavsiyem ara da kalmamanız. Yani; ya gerçekten çok ince kumaştan bir fular kullanmanız, ya da gerçekten kalın olan bir kumaştan yapılmış fular kullanmanız.

 

İnce kumaşların kış aylarına uymayacağı gibi, kalın kumaşlarda yaz aylarına uymuyor. Yaz aylarında ince kumaştan yapılmış, tül gibi ipince bir fular lukunuzu oturtmakta size oldukça yardımcı olacak. Boynunuza dolayacağınız gibi, boynunuza gelişi güzel atabilirsiniz de.

 

Ayrıca, fularları hemen her kombin kaldırabiliyor. Yakalı gömleklerden, yakasız gömleklere, tşörtlerden, ceketlere, klasik kombinlerden, günlük kombinlere…. Herşeyi her tarzı kaldırabilecek fularlarda dikkat etmeniz gereken tek bir husus var. Gerdana dolayacağımızdan ya da farketmez gelişi güzel atacağımızdan fular yüzümüze yakın olacak. Önemli olan husus ise kesinlikle ten renginiz ile fular renginin uyuşması. Beyaz tenli iseniz pastel tonlar yahut biraz daha koyu tonlar olabilirken; esmerseniz daha açık renkleri tercih etmelisiniz. Ancak; şunu es geçmemek gerekir ki; her beyaz tenliye yahut her esmere aynı renkler yakışmaz. Saç rengi, göz rengi yakışacak renklerde etkili olan faktörlerden. Kendinize uygun rengi seçebildiğinizde yaz ise ipince tül gibi bir kumaş, kış ise kalın, sert kumaştan bir kumaş ile lukunuzu oturtacaksınız.

 

Unutmayın ki giyinmek çok önemlidir, uyarlayabilmek önemlidir. Mükemmel bir kombini bulup giydiğinizde, o kombini sizin vücudunuz yahut teniniz kaldırmayabilir. Önemli olan; o kombini kendimize uyarlayabilmektir.

 

Şıklığınızın daim olmasını dilerim

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu