Diyet

Göbek Eritme Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Göbek Eritme Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Sıkı ve düz bir karına nasıl sahip olunur? merak ettiğiniz soruların cevabı yazımızda yer almaktadır.

Göbek eritmek için neler yapılır, öncelikle güne kahvaltı ile başlamalısınız. Kahvaltıda yulaf ezmesi tüketimi hem sağlıklı hem de sizi uzun süre tok tutacak besin değeri oldukça yüksek bir gıdadır. Çünkü yulaf ezmesinin bir porsiyonu 12 gr protein ve 8 gr lif bulunmaktadır. Yulaf ezmesini yoğurt veya sütle tüketebilirsiniz.

Kilo vermek için türlü yollar denenir. Ama bu yolların denenmiş olmasına ve sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Kilo verirken sağlığınızdan olabilirsiniz! Birçok diyetisyen besin değeri yüksek olan gıdalar tüketilmesini önermektedir. Hatta kişinin beslenmesi sağlıklı ise kilosuna ve yaşına uygun olarak önerilen diyet listesinde sadece porsiyonları düşürülmesi gerektiğini belirtiyor.

Sağlıklı beslenmeyi hayatınızdaki önemini belirlediğinizde kilolarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Eğer karbonhidrat ve kızartma yağlarını veya fasfood alışkanlığınız varsa öncelikle bunları en aza indirgemeli ve hayatınızdan çıkarmalısınız.

Göbek Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Kilonuz çok fazla olmayabilir. Ama karın bölgenizde bir yağlanma var. Bunun için eğer bir sağlık sorununuz yoksa sizlere maddeler halinde göbek eritme diyeti nasıl yapılır;

  • Avokado tüketebilirsiniz. Ülkemizde son yıllarda oldukça fazla tüketilmektedir. Omega bakımında zengin olan avokado metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını kolaylaştırmaktadır.
  • Siyah pirince hayatınızda yer açın. Yıllarca beyaz pirinç tüketimi yaparak göbek oluşumuna zemin hazırlandı. Siyah pirinç e vitamini deposu ve lif açısından da oldukça zengindir. Beyaz pirince oranla en az yağ depolama besinidir.
  • Elma sirkesi içebilirsiniz. Çünkü elma sirkesi yağ yakıcı özelliği bulunur. Böylece göbek çevresindeki yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Obez kişiler üzerinde sekiz hafta devamlı olarak günde 1-2 kaşık elma sirkesi tüketildiğinde vücutlarındaki yağ oranının kaybolduğu gözlemlenmiştir. Özellikle göbek eritme diyetinde elma sirkesi tüketimi hayatınızda yer almasını sağlamalısınız.

Sıkı ve Düz Bir Karın Nasıl Sahip Olunur?

Göbek bölgesinde oluşan yağların sabitlenip kaldığı en rahat yerleşim yeridir. Çünkü yağlar özellikle karın ve kalçadan atılımı en zor bölgelerdir. Yemek alışkanlıklarınıza besin değeri yüksek ve sağlıklı yiyeceklerin tüketiminin ardından karın bölgenizdeki yağların uzaklaşması için diğer adımların atılması gerekir. Sıkı ve düz bir karına nasıl sahip olunur;

  • Evde muhakkak egzersiz yapmalısınız. Evinizde her gün kendinize 10-15 dakika ayırarak göbek egzersizleri yapmalısınız. Bunu alışkanlık haline getirmelisiniz.
  • Çiğ sebze tüketimini artırmalısınız (havuç, salatalık), su tüketimini günde 8 bardağa çıkarmalısınız. Dilerseniz suyunuzun içine limon, nane, salatalık ekleyerek göbek eritme diyetini eğlenceli ve lezzetli hale getirebilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu