Teknoloji

İphone X Modelleri İçin Hard Reset İşlemi Nasıl Yapılır? 

İphone X Modelleri İçin Hard Reset İşlemi Nasıl Yapılır sorusunu birçok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Özellikle telefonlar kilitlendiğinde bu uygulama büyük bir ihtiyaç olacaktır.

İphone X Modelleri İçin Hard Reset İşlemi Nasıl Yapılır? İphone x modelleri hard reset işlemi iphone kilitlenme çözümü arayanlar için etkili bazı adımları sunmaktadır. İphone X-10-11’de resetleme adımlarını kolayca yapabilir ve yeniden düzgün bir şekilde cihazınızı kullanabilirsiniz.

İphone X Modellerinde Reset

En iyi akıllı telefon serilerinden biri olan İphone X için performans genelde yüksek olmakla beraber kilit sorunu yaşanabilmektedir. Hız ve güvenlikte memnun bırakan telefonda şu adımlarla resetleme yapabilirsiniz:

  • Telefonda home tuşunun olmaması nedeniyle reset atma işleminde bazı farklar görülebilmektedir.
  • Uçtan uca ekran iphone X reset atma işlemlerinde ses açma düşmesine basıp bırakın. Bırakma işlemi hızlıca olmalıdır. Aynı işlemi ses kısma düğmesine yaparak deneyin.
  • Güç düğmesine basılı tutarak yeniden başlatma işlemini sağlayın. Logo yeniden görünene kadar basılı tutabilirsiniz. Kilit ekranı gelene kadar sıfırlama işlemi yapılabilir.
  • İphone X’i yeniden açarak kullanmak için verilerinizin silinme riski olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle kilit işlemi ardından yanlış bir uygulama olmaması gerekecektir. Kullandığınız ağların niteliği bu açıdan son derece önemlidir. Kilit esnasında cihaz savunmasız kalacaktır.
  • Resetleme ardından genel bir cihaz taraması yaparak verimi artırabilir, eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Home Tuşu Olan İphone Modelleri Resetleme İşlemi

Zincirleme bir etkiyle cihaz birden kitlenebildiği için çok zorlamamak gerekecektir. Arka planda açık uygulamaları çoğalmadan kapatmalısınız. Şarjını düzenli olarak doğru oranda tutmalısınız. Modele göre hassasiyetleri iyi bilmeniz de önerilmektedir.

  • İphone modelleri resetleme işleminde home tuşu olan tasarımlarda şu adımlar takip edilerek yeniden başlatma yapılabilir:
  • İphone 6s modelleri, İphone 7 ve 7 plus modellerinde power tuşu, home tuşuna uzun basılarak cihaz kapatılır. Açmak için de aynı bölümlere basılarak işlemler devam eder.
  • Donma, ekran kilitlenme sorununu yaşamamak için cihazı kullanırken çok hızlı şekilde sayfa ve kategori değişimi yapmamalısınız. İphone telefonlar en hızlı cihazlar olsa da ani geçişler bağlantı ve uygulama harici güncellemeler yavaşlatıcı etkidedir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu