Güzellik

Kahve Maskesi

Son dönemde özellikle adından sıklıkla bahsedilmekte olan kahve maskesi cildinizde oluşan problemlere karşı etkili olmaktadır. Farklı problemler için tercih edebileceğiniz maske seçeneklerinin içerikleri değişmektedir. Bu nedenle yapacağınız uygulama öncesinde cildinizde oluşan problemlere uygun maske seçimini yapmanız gerekir.

Yorgun Ciltler İçin Kahve Maskesi

Cildinizde oluşan yorgunluk belirtilerinin giderilmesi ve cildinizin beslenmesi, temizlenmesi, canlanmasını sağlamak amacıyla tercih edebileceğiniz canlandırıcı kahve maskesi evde rahatlıkla hazırlayabilecek maske seçeneklerinden biridir. Türk kahvesinin içilmesinin alınan geri kalan telvesi ile veya filtre kahve makinesinde hazırlamış olduğunuz kahveyle uygulamayı yapabilirsiniz.

Malzemeler;

  • 2 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi,
  • 1 yumurta,
  • 1 çay kaşığı tuz,
  • 1 çay kaşığı bal,
  • 1 çay kaşığı esmer şeker.

Kahve Maskesi 1Hazırlanışı;

Öncelikle bir kase içerisine yumurtayı kırmanız gerekir. Daha sonrasında diğer malzemeleri ekleyerek iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı dudak ve göz çevresinin dışında kalan bölgelere masaj yaparak parmak ucuyla uygulayın. Özellikle saçınıza gelmemesi için saç bandı ile saçınızı koruyabilirsiniz. Uygulama sonrasında 10 dakika bekleyerek ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Maskenin temizlenmesinin ardından soğuk su ile cildinizi uygulama yaparak gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kuru Ciltlere Uygun Kahve Maskesi

Cildinizi yumuşamasını, daha parlak görünmesini ve nemlenmesine sağlamak istediğinizde evde hazırlayabileceğiniz yoğurtlu kahve maskesi özellikle kuru ciltlere karşı etkili olmaktadır.

Malzemeler;

  • ½ yemek kaşığı yoğurt,
  • 1 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi,
  • 1 çay kaşığı toz halinde yulaf ezmesi.

Hazırlanışı;

Bir kase içerisinde bütün malzemelerin karıştırılmasının ardından yüze ince tabaka halinde uygulanması gerekir. Özellikle derecede kuru bir cilde sahip olmanız durumunda hazırlayacağınız karışımın içerisine bir çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Yüzünüze uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekletmeniz yeterli olmaktadır. Sürenin tamamlanmasının ardından ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Koruyucu etlerde maskenin haftada iki defa uygulanması yeterli olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu