Yaşam

Koltuk Örtüsündeki Lekeler Nasıl Çıkar? Kesin Çözümü

Zaman zaman koltukların üzerine döküle bilecek birbirinden farklı ürünlerin oluşturabileceği koltuk örtüsündeki lekeler nasıl çıkartılır? Diye düşünüyorsanız özellikle yapacağınız farklı uygulamaları kullanabilirsiniz. Farklı nedenlerden dolayı oluşabilecek lekelere karşı mısır unu en etkili yöntemlerden biridir. Lekenin oluşmasının ardından beklemeden leke üzerine uygulayacağınız bir kaşık mısır ununu 15 dakika bekledikten sonra elektrikli süpürge yardımıyla temizleyerek oluşan lekelerin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında lekeyi temizleyerek kolayca çıkartabilirsiniz.

Koltuk Örtüsündeki Lekeler Nasıl ÇıkarKoltuklardaki Lekeler İçin Etkili Çözümler

Özellikle dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi lekenin oluştuğu anda müdahale etmeniz gereklidir. Lekenin kurumasına izin vermeden yapacağınız müdahaleler sayesinde koltuk örtüsündeki lekeler üzerinde etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Oluşacak lekeye karşı tercih edecek yöntemler değişebilir. Mısır unu ile yapacağınız uygulama özellikle koltukta oluşan lekenin daha kolay şekilde çıkartılmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra salçalı yemek yağları veya farklı durumlar özellikle Çocuklu evlerde sık karşılaşılan lekeler arasında yer almaktadır. Koltukları dökülecek olan yemek veya çay gibi pek çok farklı durumda ilk aşamada beklemeden mutlaka kağıt havlu ile oluşan fazla kısmın alınması gerekmektedir. Daha sonrasında kalan yüzeysel kısmı farklı yöntemleri kullanarak temizleyebilirsiniz.

Koltuklarda Leke Çıkartma

İlk aşamada kağıt avlu ile yapacağınız uygulamanın ardından oluşan yüzeysel lekeler için bulaşık deterjanı veya halı şampuanı gibi farklı ürünleri kullanarak Koltuklarınızı silebilir ve lekenin çıkartılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle oluşan lekenin durumuna göre tercih edeceğiniz ürün seçenekleri değişmektedir. Leke çıkarıcı ürünler ile müdahale etmeniz kısa sürede sonuç almanızı sağlamaktadır. Farklı nedenlerden dolayı oluşacak koltuk lekeleri nasıl çıkartılır? Merak edenler uygulayacakları yöntemler ile başarılı sonuçlar elde edebilirler. Bulaşık deterjanı ya da halı şampuanının uygulanmasının ardından lekenin çıkması ile durulama işlemi yapmanız işlemi tamamlamanızı sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu