Sağlık

Saç Kırıklarınızı 4 Adımda Onarın

Saçınız da oluşan kırıklara karşı özellikle kullanabileceğiniz saç kırıklarını onarıcı maskeler dilediğiniz her durumda saçınızın daha kolay şekilde uzamasını sağlamaktadır. Saç uçlarında oluşan kırıklar özellikle saç telini koruyan tabakanın nemsiz kalması durumunda yıpranması nedeniyle oluşmaktadır. Saçınızın yeteri kadar nemlenmemesi kırıkların artmasına neden olmaktadır. Saç telinin kırılmasının ardından tekrar eski haline dönmesi söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle bu konuda önlem alınması önemlidir.

Saç Kırıklarınızı 4 Adımda Onarın

  1. Yeteri Kadar Nemlendirin

Saçınızda oluşan kırıkları engellemek veya onarmak istediğinizde özellikle yeteri kadar nemlenmesini sağlamanız gerekir. Doğru şekilde uygulama yapılması özellikle saçınızın yıpranmasını engellemektedir. Özellikle nem dengesinin bozulması halinde kuruyan saçlar kırıkların artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle saçınızı nemlendirmek için doğru tercihler yapmanız saçınız da oluşan kırıkların önlenmesini sağlayacaktır.

  1. Yeteri Kadar E, A, B ve C Vitamini Alın

Özellikle saçınızın canlı ve güçlü olmasını sağlamak istediğinizde tüketeceğiniz gıdalar oldukça önemlidir. Gıdalar ile almış olduğunuz vitaminler saçınızın beslenmesini sağlamaktadır. Bu durumda dik edeceğiniz gıdalara dikkat etmeniz saçınızın daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Folik asit ve bunun yanı sıra biotin saçların güçlenmesini sağlamaktadır. Yeteri kadar alınması önemlidir.

  1. Yediklerinize ve İçtiklerinize Dikkat Edin

Özellikle tükettiğiniz gıdalara dikkat etmeniz saçınız da oluşan kırıklıkların önlenmesi konusunda etkili olmaktadır. Folik asit portakalda yoğun miktarda bulunmaktadır. Bu nedenle vücudunuzu yeteri kadar folik asit almasını sağlamak istediğinizde portakal tercih edebileceğiniz besinler arasında yer almaktadır.

  1. Zeytinyağı İle Saçınızı Koruyun

Saçınıza uygulayacağınız doğal zeytinyağı özellikle dipten uca bakım yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle saç kırıklarına karşı doğal çözüm isteyenlerin tercih edebileceği uygulama seçenekleri arasında yer almaktadır. Saçınızın uzunluğuna göre yeterli miktarda zeytin yağını dipten uca kadar uygulamanız gerekmektedir. Daha sonrasında yarım saat bekledikten sonra saçınızı yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu