Diyet

Karın ve Bacakları Forma Sokan Egzersiz Hareketleri

Karın ve Bacakları Forma Sokan Egzersiz Hareketleri Nelerdir? Her zaman iyi görünmek ve istenilen vücut ölçülerine sahip olmak için belli başlı kurallara uymak ve bazı fedakarlıklar yapmak gerekmektedir.

Karın ve Bacakları Forma Sokan Egzersiz Hareketleri Nelerdir? Karın ve bacak egzersizleri istenilen görünüme sahip olmak için genel olarak en çok tercih edilen hareketler içerisinde yer almaktadır. Bu bölgeler yalnızca diyet yaparak eritilemeyeceği için bölgesel zayıflama olarak her zaman tercih edilmeye devam etmektedir. Bu hareketleri bilmek bilinçli bir şekilde belirli bir süre olarak sürekli bu hareketleri tekrarlamak istenilen forma kısa süre içerisinde sahip olunabilmesine de her zaman olanak sağlayacaktır.

Etkili Egzersiz Hareketleri

Kısa süre içerisinde iyi görünmek isteyenler için karın ve bacakları forma sokan egzersiz hareketleri yapmak gerekmektedir. Bunlar içerisinde en çok tercih edilen Plank olmaktadır. Bu hareket yüz üstü en ve ayakların üzerinde bekleyerek yapılmakta ve böylelikle hem karın yağları hem de bacak kaslarının güçlenmesine yardımcı olabilmektedir. Bir diğer en önemli şey mekiktir. Mekik yaygın bir şekilde yapılır. Bu daha çok karın bölgesi için istenilen fit görünümü ortaya çıkartabilmek adına tercih edilmektedir. Legra ise sırt üstü pozisyon ile ayakların kalçayı da kaldıracak şekilde havaya kaldırılması hareketidir. Bu hareket sonucunda yağlar en iyi şekilde erimeye başlar. Flutterkicks hareketi sık tekrarlanarak yağların en iyi şekilde yakılmasına yardımcı olur.

Doğru Hareket Teknikleri

Karnı ve bacakları forma sokan hareketler doğru bir şekilde yapıldığında ve belirli bir süre olarak tekrar edildiğinde genel olarak istenilen etkilerin elde edilmesi her zaman mümkün olmaktadır. Bu sayede daha fit görünmek ve daha iyi bir şekilde hareket alanı oluşturmak her zaman mümkün olabilecektir. Kısa sürede vazgeçmek bu bölgelerde yanmanın devam etmesine ve tekrar başlanıldığında aynı ağrıların yeniden yaşanmasına neden olacaktır. Ancak sürekli tekrar edildiğinde zamanla vücut bu duruma alışmaya başlayacaktır. Bacak egzersizleri genel olarak karın bölgesinde de istenilen etkilerin oluşmasına her zaman yardımcı olacaktır. Bu sayede hem bacak hem de karın bölgesinde ki yağlardan aynı hareketler ile kolay bir şekilde kurtulmak mümkün olmaya devam edecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu