Güzellik

Kesenin Cilt Bakımına Etkisi

Kesenin Cilt Bakımına Etkisi

 

 

Bu gün birçok yetişkinin çocukluğundan aşina olduğu kese, artık neredeyse hiç kullanılmamaktadır. Peeling için kozmetik olarak piyasada bulunan birçok ürün, insanların daha fazla ilgisiniz çekmektedir. Bu ürünlerin uygulaması sırasında asla deri döküntüsü, sivilce ve aknelerin kaybolduğu gözle görünmemektedir. Oysa kesenin cilt bakımına etkisi olarak uygulanmaya başladığı andan itibaren gözlerinize inanamayacağınız bir etki ortaya çıkmaktadır.

Kesenin Cilt ve Beden Sağlığına Olan Etkileri Nelerdir?

 

Kesenin Cilt ve Beden Sağlığına Olan Etkileri Nelerdir?

Gerçek anlamda cilt temizliği için kese yapmak, tarihten gelen bir gelenek ve etkisi asla azımsanmayan bir banyo keyfidir. Bu keyfi yaşamak için hamamlara gitmeye de hiç gerek yoktur. Evinizde kendiniz de kolayca yapabilir, ya da aile fertlerinden ulaşamadığınız alanlar için yardım alabilirsiniz. Kesenin cildinize etkileri açısından ilk etkisi, derinizdeki temizliktir. Ölü deri katmanının kolayca dökülmesini sağlayarak, gözeneklerin açılmasını sağlar. Sivilceleri ve akneleri yok eder. Yağlı ciltleri olanlardaki deri yağlanmalarını giderir ve kirlenmeyi önler. Beden sağlığı açısından ilk etkisi bağışıklık sistemi üzerindedir. Yenilenen deri hücreleri daha fazla canlılık sağlar ve uygulamadaki masaj hareketi ile kan dolaşımı kılcal boyutlarda hareketlendirir. Kese ne zaman yapılmalı konusu, akıllara soru işareti oluşturmaktadır. Ağır iş yapanların, haftada iki defa keselenmenin her hangi bir sakıncası yoktur. En ideal olan ise haftada bir defa keselenmektir. Daha fazlası cildin yenilenmesini engelleyebilecek bir etki yaratabilir.

Nasıl Keselenmeli?

Nasıl Keselenmeli?

Keselenme için piyasada kolayca bulunabilecek deniz, bitki lifleri ile dokunmuş ve ipek ile yün keselerden edinilmelidir. Bu keseler asla kimyasal içerikler içermez ve tamamen doğaldırlar. Yan etkisi olarak, sadece kısa sürekli kızarıklıklar oluşabilir. Kesenin cilt bakımına etkisi olarak bu kızarıklıkların oluşması gayet doğaldır. Yeni deri tabakasının ve derideki gözeneklerin açılarak, kılcal dolaşımdaki artışın işareti olarak kabul edilmelidir. Kese yapımında dairesel hareketler, ileri-geri hareketler en kolay yapılanlarıdır. Kese esnasında sabun kullanılmamalı, keselenme bittikten sonra bolca sabunlanmalı ve kese kalıntıları vücuttan arındırılmalıdır. En önemlisi ise kese yapılırken doğal davranılmalı ve asla bastırılmamalıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu