Güzellik

Kıvırcık Saçları Kontrol Altına Almanın Yolları

Kıvırcık Saçları Kontrol Altına Almanın Yolları Nelerdir? Pek çok farklı saç tipi, dokusu ve stili var. Ancak hemen hemen herkesin sorun ettiği bir durum vardır; kabarma..

Kıvırcık Saçları Kontrol Altına Almanın Yolları Nelerdir? Yağmur yağmaya başladığında veya nem tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında saçlar kabarmalara neden olabilir. Birçok kişi en iyi kabarmayı azaltan ürünler için rafları karıştırırken, çözüm yalnızca doğru formülde değil, günlük şekillendirme alışkanlıklarımızda da bulunur.

Kıvırcık Saçların Önemi

Kıvırcık saçlar tamamen normaldir ve hem erkeklerin hem de kadınların istediği bir modeldir. Saçınızın zaman zaman neden kabardığını daha iyi anlamak için, buna neyin sebep olduğunu bilmek önemlidir.

Nemli hava: Nem, saç telinin şişmesine veya kıvrılmasına, tamamen yükselmesine neden olur.

Aşırı şekillendirme: Fön makinesi ve düzleştirici gibi benzer, ısıyla temas halinde olan ürünleri kullanırsanız kabarma durumları ile baş başa kalırsınız. Ayrıca saç maşası da kullanmak kabarma durumlarını ortaya çıkarır.

Gözenekli saç: Saç tipiniz, saçınızın ne kadar kıvırcık olduğunu da etkileyebilir. Bu gözenekli saçları olanlar için geçerlidir. Yüksek veya düşük gözeneklere sahip olmanızın saçınızın nemi ne kadar iyi tutabildiğine bağlı olduğu ile alakalıdır. Saçın yüksek nem seviyelerine tepki verme ve kabarma olasılığı daha yüksektir.

Saç kesimine ihtiyaç duymak: Saçınızın yaşam döngüsünün doğal bir parçası olduğu için saçınızın kıvrılmaya sahip olduğunu biliyor muydunuz? Saçlarımız doğal olarak uçlarından kırılma eğilimindedir, çünkü bu parçalar daha hafiftir ve en fazla besleyici maddeden yoksundur.

Daha az kimyasal: Daha az şampuanlayın ve kimyasal maddelerden kaçının.

Saçları fazla yıkamak: İster inanın ister inanmayın, saçınızı çok fazla yıkamak aslında ters etki yapabilir. Bunun nedeni, saç derinizin saçınızı beslemesi gereken doğal yağlar oluşturmasıdır. Çok sık şampuanladığınızda, saç derinizi bu doğal yağlardan arındırır ve saçınızı kuruluğa eğilimli hale getirirsiniz.

Havlunuzu değiştirin: Mikrofiber saç havlusuna geçin. Bu saçlarınıza yarar sağlayacaktır.

Islak saçlar inanılmaz derecede kırılgan olabilir, bu nedenle saçlarınızı havlularınızla kabaca kurutamama gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bu da saçtaki elektriklenmeyi artırabilir ve telleri tamamen zayıflatabilir. Özellikle kabarmayı azaltmak için yapılmış bir mikrofiber saç havlusu kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca kuruma sürenizi yarıya indirmeniz saçlarınıza yarar sağlayacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu