Sağlık

Ruh Egzersizi

İnsanın beden sağlığı kadar ruhsal sağlığı da önemlidir. Bugün pek çok insan beden sağlığı için, daha zinde ve dinamik bir yaşam için spor salonlarına gitmekte ve spor yapmaktadır. Salonlara gidemeyenler de açık havada yürüyüş ve koşular yapmakta veya yüzmektedir. Bütün bu aktiviteler beden sağlığımız için çok yaralıdır ve kendimizi bu sayede daha dinç daha sağlıklı hissederiz.

Ruh Egzersizi
Ruh Egzersizi

Ancak stresli olduğumuz zamanda bu sporların ve aktivitelerin yararlı olduğunu pek çoğumuz bilmeyiz. Ruh egzersizi fazla duymadığımız bir kavramdır. Oysa son yıllarda ruh egzersizi programları uygulanıyor ve hatta bu programların dozu kişiye göre düzenleniyor. Egzersiz kalp atışının hızlanmasına ve beyne giden kan miktarının artmasına neden oluyor Bu da beyin fonksiyonlarının daha iyi çalışmasını sağlıyor.

Ruh Egzersizi
Ruh Egzersizi

Ruh egzersizi ile sağlıklı yaşam

Genellikle stresli ve sıkılmış olduğumuz zamanlarda canımız bir şey yapmak istemez. Hele e sportif bir aktivitede bulunmak çok daha zor gelir insana. Ama zorla da olsa egzersiz yapmanın faydalı olduğunu bütün uzmanlar belirtiyor. Bu nedenle ne kadar stresli olursanız olun mutlaka bir spor salonuna giderek egzersiz yapın. Egzersizden sonra kendinizi çok daha rahatlamış ve stresinizi atmış olduğunuzu göreceksiniz.

Sağlıklı bir insan hem bedenen hem de ruhen sağlıklı olandır. Ruh egzersizi ile ruh sağlığınız daha da iyi olacak ve mutlu bir yaşamınız olacaktır. Bu nedenle egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Spor salonlarından uzak kalmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu