Yaşam

Üçgen Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır

Daha doğal makyaj görünümleri elde etmek için üçgen makyaj süngeri nasıl kullanılır yazımızı okuyun! Makyaj süngerlerinin hatalı kullanımı nedeni ile ortaya çıkan kötü makyaj görüntüleri insanları rahatsız edebiliyor. Peki makyaj süngeri kullanırken hangi hatalar yapılıyor?

Fondöteni Süngere Uygulamak

En hatalı makyaj süngeri kullanımıdır denilebilir. Fondötenin makyaj süngerine sıkılması daha fazla fondöten harcanmasına neden olur. Bu sebeple fondöteni makyaj süngerine sıkmak  yerine avuç içine sıkılarak cilde el yardımı direk uygulanması doğru bir uygulamadır. Ardından makyaj süngeri ile cilt üzerinde yaydırılır.

Makyaj Süngerinin Kuru Kullanılması

Kuru kullanılan makyaj süngeri içerisine daha fazla oranda fondöten almasına sebebiyet verir. Neticede cilde yedirilmeye çalışılan fondötenin süngere yedirilmesi işten bile değildir. Bu noktada üçgen makyaj süngeri nasıl kullanılır sorusunun cevabı öncelikle süngerin ıslatılması gerekliliğini taşıması şeklindedir. Islatılan makyaj süngerinin suyu akıtılır ve sünger nemli olarak cilt üzerinde fondötenin yayılmasını daha kolay sağlar ve daha az miktarda fondöten emer.

Üçgen Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır 1Süngerin Kurumasına Seyirci Kalmak

Makyaj süngerinin kurumasına seyirci kalınmamalıdır. Kuruyan üçgen makyaj süngerinin sık sık ıslatılarak nemli kalması sağlanmalıdır. Hem su hem de yüz spreyi ile makyaj süngerinin ıslatılması sağlanabilir.

Yalnızca Fondöten İçin Kullanmak

Yalnızca fondöten için kullanılan makyaj süngeri aslında fonksiyonel değildir ki makyaj süngerleri hangisi olursa olsun yalnızca fondöten kullanımını kolaylaştırmak için piyasada ki yerini almamıştır. Dolayısıyla hem fondöten hem de diğer makyaj uygulamalarında kullanılabilirler. Krem ve jel yapıda ki allıklar, aydınlatıcılar ve göz farları bakımından üçgen makyaj süngerlerinin kullanımı sağlanabilir.

Makyaj Süngerinin Uzun Süre Kullanımı

Uzun süre kullanılan üçgen makyaj süngeri kullanımı doğru bir strateji içermez. Çünkü bu uygulama cilt için büyük haksızlığa neden olur. Eğer sünger rengini kaybetmeye başlamış ise süngeri değiştirmenin vakti gelmiş demektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu