Yaşam

Şok Apple İddiası

Apple markasının indirimli pil değişimi imkanından yararlanmayı düşünen kimi iPhone kullanıcılarından düşünülen fiyatın 10 katını talep ettiği iddia ediliyor.

Yakın zamanda şok apple iddiası ortalığı karıştırmaya yetti. iPhone modelli için indirimli pil kampanyası başlatmış olan Apple markası kimi cihazlar üzerinde dayanaksız hasarlar bularak kullanıcılardan daha fazla tamir ücreti ödemeye mahkum bıraktığı söyleniyordu.

Geçtiğimiz aralık ayı içerisinde pil ömrünü muhafaza edebilmek adına iPhone’ları yavaşlattığını kabul eden Apple firması bu durumu kullanıcılarıyla daha önce paylaşmamasından dolayı özrünü açıklamıştı. Şirket karşılaşmış olduğu büyük kamuoyu tepkisinin hemen sonrasında, yavaşlatılan iPhone 6 ve üzeri modellerin pil modellerini indirimli olarak değiştireceğini açıklamıştı.

Pil Fiyatları

BBC’nin yapmış olduğu habere bazı iPhone kullanıcıları Apple indirimli pil değişim kampanyasından faydalanmak istedikleri zaman kötü sürprizlerle karşılaşmaya başladı. Bu problemler yüzünden markaya duydukları güven kökünden sarsılmaya başladı. Firmanın bazı kullanıcılardan pil değişimi konusunda indirimli fiyatlarında yaklaşık olarak 10 katına kadar talep ettiğini fark etmeye başladı. Yapılan haberlere göre, Apple fazla ücret istediği müşterilerine, pil değişimlerinden önce telefonlarında yer alan mevcut hasarların giderilmesi gerektiğini iddia ediyor.

iPhone bataryasını değiştirtmek için şubat ayı içerisinde Apple’a gönderen bir kullanıcı ise durumun her zaman böyle olarak yer almadığını, firmanın en ufak hasarları bahane etme yöntemi ile ekstra ücret talep ettiğini açıkladı. Telefonunu gönderdikten yaklaşık olarak iki gün sonra Apple’dan bir e-posta aldığını açıklayan telefon kullanıcısı, indirimli olarak pil değişim kampanyasından faydalanması için firmanın önce telefonun köşesinde yer alan ufak çöküntü sorununun tamir edilmesini zorunlu olarak tuttuğunu ve bu tamir için ise kendisinden 200 sterlin talep ettiğini söyledi. Yapılan habere göre telefonunu Apple markasından geri alan telefon kullanıcısı, pilini yerel bir telefon tamircisinde değiştirince telefon garanti kapsamından çıktığını açıkladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu