Güzellik

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünlerin Zararları

 

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünlerin Zararları

  

Uzmanlara göre son kullanma tarihi geçmiş ürünlerden kurtulmak önemlidir.

Bunu yapmanız gerekir çünkü tarihi geçmiş ürünlerden cildiniz enfeksiyon kapabilir. Tarihi geçmiş makyaj nedeniyle kızarıklıklar ya da diğer cilt bağlantılı rahatsızlıklar görülebilir.

Tarihi geçmiş kozmetik ürünler ayrıca rahatsızlık verici kırmızı gözlere de neden olabilir. Kozmetik ürünler genellikle son kullanma tarihi yazısına sahip değildir bu nedenle tarihinin geçip geçmediğine karar vermek güçtür.

Makyaj ürünlerinde son kullanma tarihleri sadece birer rehber görevi görür ve bazen iyi bir şekilde muhafaza edilmezse belirtilen tarihten çok önce bozulabilir.

Ürünü kullanmaya başladığınız günden itibaren, ürün bakteri toplar ve ömrü kısalır. Yapılacak en iyi şey ürünü özenli bir şekilde saklamaktır. Kuru ve serin bir ortamda saklamanız tavsiye edilir.

Özellikle ürünün dokusu ya da kokusuyla alakalı herhangi bir değişiklik gözlemliyorsanız hemen atın. Makyaj ürünleri genellikle sık kullanım sonucu bakteri oluşumuna karşı koruyucular içerirler. Ancak araştırmalara göre satın aldığınız makyaj ürünleri az miktarda bakteriye sahiptir.

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Ürünlerin Zararları

Makyaj ürününün paketini açtığınız anda havadan gelen bakteriler hızla içine girer. Özellikle kirli ellerle kullanmanız sonucu karışan bakterileri de ekleyebilirsiniz.

Temiz olmayan bir sünger ya da fırça da bakteri oluşturabilir. Bu nedenle eskiyen ve sonucunda ne kadar dikkatli kullanırsanız kullanın bakterilerle savaşma konusundaki etkinliğini kaybeden güzellik ürünleri vardır.

Güzelleşmek İstiyorsanız Bunları Sakın Yapmayın!

Güzelleşmek isterken hataya düşen ve yanılan kadınlar

Güzelleşmek isterken hataya düşen ve yanılan kadınlar, bu durumun bedellerini çok ağır ödeyebiliyor. Birçok kozmetik ürün kullanan kadınlar, aslında ciltlerini temzilediklerini zannetselerde büyük bir yanılgıya düşüyor.

 

 

 

Yapılan araştırmalar sonucunda birçok kadın içeriğini bilmediği kozmetik ürünler kullanıyor. Ayrıca kadınlar ciltlerinin dengesini tam olarak bilmeden, bilinçsizce temizleme ürünleri ve bakım ürünleri kullanarak ciltlerine büyük zarar veriyor Fazla kozmetik kullanmanın karaciğeri yorduğunu hatta kişide karaciğer yetmezliği yarattığını ve bu durumda bireylere uyarılarda bulundurulmalı.

 

Saç boyası, saç spreyleri ve kremler gibi birçok kozmetiğin deri tarafından emildiğini ve bunların daha sonra karaciğere gönderildiğini söyledi. Karaciğere gönderilen kimyasal maddelerin karaciğer tarafından süzüldüğünü dile getiren Hasan Özkan, karaciğerden bu kimyasalların böbreklere gönderildiğini, ardından da böbrekler tarafından süzüldüğünü söyledi. Karaciğerde biriken toksinlerin daha sonra vücuda zarar verdiğini ve hormonları bozduğunu  söylenmek, tarihi geçmiş kozmetiklerinde kesinlikle kullanılmaması gerektiği bilinmelidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu