Güzellik

Uyurken Sağ Tarafa Dönün!

Günün yorgunluğunu attığımız uyku vücut dengesinin sağlanması için oldukça önemli. Bu yüzden doğru pozisyonlarda doğru saat aralığında uyunmalı. Uyurken dikkat edilecek en önemli noktalardan birisi sağ yöne yatmak. Sağ tarafınıza yattığınızda vücut daha düzenli çalışabiliyor. Sol kısımda yer alan kalp kısıtlanmıyor ve doğru atışları devam ettirebiliyor.

Uyurken Sağ Tarafa Dönün!
Uyurken Sağ Tarafa Dönün!

Sağ tarafa yattığınız andan itibaren sağ burun deliği kapanır ve vücut sol burundan nefes almaya devam eder. Sol taraftan alınan nefes ise sağ beynin aktif olarak çalışmasını sağlar. Bu sayede vücut metabolizması yavaşlar, enerji harcanmaz ve kalp daha yavaş çalışır. Kalbi yormayan bu sistem sayesinde daha kolay uykuya dalabilir daha rahat dinlenebiliriz.

Uyurken Sağ Tarafa Dönün!
Uyurken Sağ Tarafa Dönün!

Kolay ve Rahat Uyku

Kolay ve rahat uyku uyuyabilmek için mutlaka sağ tarafa yatılmalıdır. Peki, bunun aksi bir durum olduğunda ne gibi farklar ortaya çıkar. Öncelikli olarak sağ burun deliği aktif hale geçer. Beynin verdiği komutlar dâhilinde vücut heyecanlanmış hissine kapılır ve daha fazla kalp atışını sağlar. Kalbin daha hızlı atması emek yorulması, vücudu yorması ve uykunun daha da zor olması anlamına gelir.

Kaliteli bir uyku uyumak isteyenler için bur durumun uygulanması oldukça önemli. Günümüzde birçok uzmanda bu yönde açıklamalar yapıyor. Kalbin üzerine yatılmaması daha sağlıklı nefes ve daha rahat uyku için şart. Uyku problemi yaşayanların mutlaka dikkat etmesi gereken bir konu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu