Diyet

Zor Kilo Verenler İçin Diyet Listeleri Nelerdir?

Zor Kilo Verenler İçin Diyet Listeleri Nelerdir? Zor kilo verenler için diyet listeleri son zamanların en çok merak edilen kilo problemi yaşayan kullanıcıların sorunlarına çözüm sunan önemli bir konu haline gelmiştir.

Zor Kilo Verenler İçin Diyet Listeleri Nelerdir? Zor kilo vermek isteyenler için diyet listeleri avantajlı olmakla beraber zahmetsiz, rahat zayıflama imkânı sunar. Kilo verme ile başa çıkmanın oldukça zor olduğu günümüzde etkili diyet listeleri sayesinde başarılı şekilde kilo verebilirsiniz. Zorlanmadan istediğiniz forma kolay, hızlı şekilde ulaşabileceğiniz diyet listeleri kilo verme konusunda beklentilerinize cevap verir. Kilo problemi yaşıyorsanız kendi bünyenize ve yaşam şeklinize en uygun olan, hekiminizin önerdiği diyet listelerini tercih etmelisiniz.

İsveç Diyeti

İsveç diyeti kısa sürede sorunsuz, rahat şekilde kilo vermenize olanak sağlayan özel bir uygulamadır. Bir hafta içerisinde 7 kg vermenize imkân sağlayan bu diyet, genellikle 35 yaşın altında olan kişilere hitap eder. Ciddi sağlık problemi olmayan kişilerin uygulaması gereken diyetler arasında yer alır. 3 günde 4,5 kg verdiren diyet uygulaması 3 günün sonunda etkili sonuçlar almanızı sağlar. Diyete devam etmek istiyorsanız bir hafta ara verdikten sonra bu diyete yeniden başlayabilirsiniz. Zor kilo verenler için diyet listeleri programlarını uygularken şu kurallara muhakkak uymalısınız:

  • Günde en az 2 litre su içmeniz gerekir.
  • Meşrubat, çay ve kahve tüketebilirsiniz.
  • Diyeti 6. gününde bırakabilirsiniz.
  • Diyeti 13 günden fazla sürdürmemeye dikkat etmelisiniz.
  • 3 aydan kısa süre içerisinde tekrarlamamalısınız.
  • Aynı gün içinde öğle ve akşam yemeklerinin yerini değiştirebilirsiniz.

Aralıklı Oruç Diyeti

Aralıklı oruç diyeti Ramazan ayında tutulan oruca benzetilir. 12 – 16 saat aç kalmayı içeren diyette oruçtan farklı bir takım detaylar bulunur. Farklı şekillerde uygulanabilen en çok tercih edilen diyet türleri arasında yer alır. Su ve kahve benzeri içecekler dışında bir şeyler tüketmenize izin verilmez. 2 gün boyunca oruç tutar gibi hiçbir şey yememelisiniz. 5: 2 diyeti de denilen aralıklı oruç hakkında en çok merak edilen konu verilen kilonun kalıcı olup olmamasıdır. Vücudun belirli dönemlerde aç bırakılmasına yönelik uygulanan özel bir zayıflama yöntemidir. Vücudunuzun hızlı şekilde yağ yakmasına imkân tanıyan zor kilo verenler için diyet listeleri programı metabolizmanızı hızlandırdığı için kolayca kilo vermenize olanak sağlar. Bu diyet programının etkili olması için günde en az 16 saat aç kalmanız gerekir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu