Yaşam

Oje Lekesi Nasıl Temizlenir?

Bulaşan oje lekesi özellikle sık oje kullananlar için her zaman bir sorun olduğundan temizleme konusunda farklı önerilerin uygulanması mümkündür.

Farklı yerlere bulaşacak olan ojenin çıkartılabilmesi için özellikle oje lekesi nasıl temizlenir? Sorusunun cevabının bilinmesi gerekir. Yapılacak olan uygulamalar farklı alanlara göre değişebilir. Oje sürerken özellikle uygulama sırasında ojenin dökülmesi veya bulaşması halinde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durumu düzeltilebilmesi için ojenin sürüldüğü materyale göre yapılacak olan uygulamalar değişmektedir.

Oje Tahtadan Nasıl Çıkarılır?

Tahtaya oje sürülmesi durumunda oje çıkartıcının tahta üzerine uygulanmaması gerekir. Daha fazla leke oluşturmamak adına ojenin dökülmüş olduğu bölgeye saç spreyi sıkarak 20 dakika kadar bekletilmesi ve daha sonrasında silinmesi gerekir. Bu işlemi bir kaç defa uygulanması istenilen sonucun elde edilmesini sağlayabilir.

Oje Kumaştan Nasıl Çıkarılır?

Sıklıkla karşılaşılan sorunlar arasında özellikle ojeyi sürerken kumaşa bulaştırma problemi yaşanabilir. Bu durumda kumaştan oje lekesi nasıl temizlenir? Sorusu merak edilmektedir. Doğru şekilde yapılacak olan uygulamalar istenilen sonucun alınmasını sağlayabilir. Kumaş türüne göre özellikle yapılan uygulama sonucunda elde edilecek olan sonuçlar değişebilir. Kumaşa özellikle uygulanacak olan oje çıkarıcı ürün etkili olması durumunda mutlaka kumaşın yıkanması gerekir. Saç spreyi ile uygulama yapılabilir veya kuru temizlemeye gönderilerek temizlenmesi sağlanabilir.

Oje Saçtan Nasıl Çıkarılır?

Saçınızı hoca bulaştırmanız durumunda özellikle oje kurumaması durumunda aseton ile çıkarılması mümkündür. Kuruması durumunda saç kremi ya da yağ kullanılarak saçtan çıkartılması sağlanabilir.

Oje Halıdan Nasıl Çıkarılır?

Ojenin halıya dökülmesi durumunda açık renkli halılarda asetonsuz oje çıkarıcı ürün kullanılmasıyla uygulama yapılabilir. Bu durumda oje halıdan nasıl çıkarılır? Sorusunun cevabını merak edenler renkli ya da renksiz fallara göre farklı uygulama seçeneklerini değerlendirebilirler.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu