Yaşam

Sgk Borcu Yoktur Yazısı Nasıl ve Nereden Alınır?

Sgk Borcu Yoktur Yazısı Nasıl ve Nereden Alınır? Daha önce SGK Borçsuz Mektubu almak çok zordu. Çünkü bu belgenin Sosyal Güvenlik Kurumu il ve ilçe müdürlüklerine gidilerek alınması gerekiyordu.

Sgk Borcu Yoktur Yazısı Nasıl ve Nereden Alınır? Günümüz teknolojisi ile bu belge internetten dakikalar içerisinde çok kolay bir şekilde elde edilebilmektedir. Bu sayede herhangi bir uygulama yapmak için zaman kaybetmenize gerek kalmaz.

SGK Borcu Yok Yazısı Nasıl Alınır?

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde birçok belgeye kolaylıkla ulaşılabilmekte veya başvuru işlemi internet üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Türkiye’de e-devlet sisteminin gelişmesi ve birçok kurumun bu site ile entegrasyonu sonucunda artık birçok kurum ve kuruluşun sunduğu hizmetlere saniyeler içinde ulaşabiliyoruz. Eskiden SGK binasına gidip uzun kuyruklarda beklediğimiz birçok şeyi artık birkaç tıkla yapabiliyoruz.

En çok kullanılan işlemlerden biri de “SGK Borcu Yok” yazısı almaktır. Kurum başvurularında ihtiyaç duyulduğunda bu belgeye ulaşabilmek için izlemeniz gereken birkaç adım bulunmaktadır. Bu belge için başvurmanız gerekir. İşverenlerin “Gerçek Kişi İşveren, Tüzel Kişi İşveren ve Adi Ortaklık” olarak başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında “e-borçsuz başvuru formları” ve “e-borçsuz taahhütname” dilekçelerinin eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

Tamamlanan bu dilekçeler SGK’ya teslim edilir. Bu sayede “SGK borcu yoktur.” İşlem için aktivasyonu tamamlarsınız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra gerekli adımları takip ederek “SGK borcu yoktur.” Metni kolayca alabilirsiniz.

SGK Borcu Yok Yazısını Nereden Alabilirim?

“SGK borcu yok” Aktivasyon işlemini gerçekleştirdikten sonra kalan işlemleri SGK resmi sitesinde Sosyal Güvenlik Kurumu kısa adı ile yapmanız gerekmektedir.

Bağlantıya tıklayarak (https://uyg.sgk.gov.tr/EBorcuYoktur5510/amp/loginldap),

En üstte işveren bölümünü seçmeniz gerekiyor.

Açılan ekranda işlem menüleri belirir.

Buradan 4a butonuna tıklayarak uygulamanın giriş ekranına girmeniz gerekmektedir.

Ardından kullanıcı adı, işyeri şifresi ve sistem şifresi gibi bilgileri girmeniz gerekiyor.

Buradan rahatlıkla “SGK borcu yok” yazısını alabilirsiniz.

SGK Borcu Yok Yazısı Ne İşe Yarar?

Kredi almak, ihalelere girmek, teşviklerden yararlanmak gibi birçok nedenden dolayı “SGK borcu yok” yazısı almak gerekebilir. Bu makale bir süredir çevrimiçi olarak kolayca erişilebilir durumdadır. Bu belgenin alınabilmesi için öncelikle gerekli başvuruların yapılması gerekmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu