Ekonomi

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır? Günümüzde herkesin elinde bir kredi kartı artık bulunmakta gerek öğrencilerin, gerekse herhangi bir meslekte çalışanlar hemen hemen herkes bir kredi kartı taşımaktadır.

Kullanıma Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır? Kredi kartı bankalar tarafından sunulan belli bir limit dahilinde harcama yapmasını sağlayan geri ödemeli bir sistem olarak bilinmektedir. Günümüzde yüksek ve düşük limitlerde çoğu kişinin kredi kartı sahibi olduğu biliniyor. Burada kredi kartı için kesinlikle bir gelir belgesinin şart olmadığı da anlaşılmaktadır. Bundan dolayı da hemen hemen herkesin cebinde en az 1 tane kredi kartı bulunmaktadır.

Fakat bazen belli bir geliri olmayan ya da en düşük limitleri dahi ödemekte zorlanan pek çok kredi kartı sahibi de bu durumdan kısa bir süre sonra mağdur olabilmektedir. Bundan dolayı banka mağdurları sınıfında yerini alabilen kişiler bulunmaktadır. Bu nedenle kredi kartı da banka tarafından kredi kartı kısa bir süre içerisinde kullanıma kapatılabiliyor. Bu yazımızda kredi kartını kapatmak için hangi yollar izlemeniz gerektiğini ele alacağız.

Kredi Kartı Neden Kullanıma Kapatılır?

Bazen kredi kartlarınız banka tarafından pek çok sebepten kullanıma kapatılabilir. Bu sebepler genellikle olumlu ve olumsuz olabilir olumlu olarak kredi kartınızın çalınması durumunda burada kredi kartınız çalındığında banka herhangi bir işlem yapılmaması için kredi kartınızı kapatabilmektedir. Bu güvenlik açısından önemlidir. Banka tarafından kapatılmasının olumsuz yanları ise kişinin kredi borcunu uzun bir süre ödememesi bunun yanı sıra ödemekten kaçınması bu da banka tarafından belli bir süre sonra kapatılır.

Borç Yüzünden Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kredi kartınızın kayıp ve çalıntı değil de sadece ve sadece borcunu ödemediğiniz için kredi kartınız kullanıma kapatılabilir. Böyle bir durumda kartınızı açtırmak için eğer paranız varsa biraz daha kolay hale gelebilmektedir. Burada bankanızın herhangi bir ATM’sini bularak borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra banka hesabınızdan direkt olarak havale / EFT işlemi gerçekleştirerek borç yüzünden kredi kartınızın borcunu ödeyebilirsiniz. Burada önemli olan bankanın size verdiği müddet içinde borcunuzu ödemenizdir. Kapanan kredi kartınızı için ilgili bankadan da destek alarak kredi kartınızı tekrardan aktif hale getirmek mümkündür.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu