Ekonomi

Tüketici Kredisi Faiz Oranları

Tüketici kredisi faiz oranları araştırması yaparak bankalar arası değerlendirmeler yapabilirsiniz.  en uygun faiz oranı ve masraflarla nakit alabilirsiniz.

Tüketici Kredisi Nedir?

İnsanlar hayatlarını devam ettirirken bazı nedenlerle ihtiyaçlarını karşılamak üzere nakite ihtiyaç duyabilmektedir. Bu gibi hallerde  bankalar faizli geri ödeme şansı veren nakit kaynaklarıdır. Belli bazı şartları yerine getiren kişilere bankalar vadeli faizli geri ödeme halinde tüketici kredisi verebilir. Yani genel olarak bankaların verdiği kredi türlerinden biri de tüketici kredisidir ve  bu kredi ile temel hedeflenen acil ihtiyaçların karşılanmasıdır. Bir anlamda bir şeyi bir hizmeti tüketmek için kredi çekimi olur.  Tüketici kredisi bu şekilde genel tanımlandıktan sonra  kredi çekmek isteyen kişilerin bankalara başvuru yapmadan önce ne tür şartlar olduğu, faiz dışında da masraf gibi ek giderlerin neler olduğu, belgeler ve diğer şartları bilmesi gerekir.  Tüketici kredisi çekmek isteyen kişiler önceden hazırlıklı olmalıdır. Bu şekilde boşuna başvuru olmamış olur. Boşuna başvuru yapmamak da kredi notunun boşuna düşmemesi demektir. Uzun vadede bunun büyük bir avantajı olacaktır.

Tüketici Kredisi Faiz Oranları

Tüketici kredisi faiz oranları  detaylarına gelince, Halkbankası’nın en uygın kredi ile ön sıralarda görülmektedir. %1,38 civarı faiz oranı ile  bu bankayı değerlendirebilirsiniz. Özel bankalarda bu oranlar biraz daha artmaktadır. Örneğin Fibabanka’dan kredi çekmek istediğiniz zaman, 30 bin liraya kadar 48 ay vade ile %1,43 oranında faizle bunu yapabilirsiniz. ing Bank %1.39, Akbank  %1.69 – %1.75 arası, Cepteteb %1.39, Denizbank %1.49 – %1.67  arası faiz oranları ile kredi imkanı vermektedir. Garanti Bankası 500.000 TL’ye kadar    %1.39 – %1.89 iile kredi vermektedir. Bu tüketici kredisi faiz oranları değerlendirilirken faiz oranlarının değişimi ve banka durumu da dikkate alınmalıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu